طراحی و راه اندازی اپلیکیشن

پیدایش اپلیکیشن

 طراحی و راه اندازی اپلیکیشن: اپلیکیشن یا نرم افزار کاربردی تحت وب – برنامه ای است که جهت تلفن های همراه و دیگر دستگاهای مشابه توسط طرا ح اپلیکشین ( برنامه نویس و سایر اعضای تیم ) جهت استفاده کاربران اینترنت طراحی و پیاده سازی می شود.

اپلیکیشن ها کاربردهای زیادی دارند از جمله مهمترین آنها می توان به اپلیکشین های فروشگاهی اشاره کرد که تقریبا بیشترین استفاده راد در برنامه های تخت وب در آپ های تلفن همراه و سایر دستگاهی مشابه را دارا است.

معمولا اپلیکشین ها از طریق پلتفرم های توزیعی در دسترس استفاده کنندگان قرار می گیرد:

پلتفرم های ایرانی: مانند بازار و مایکت و…

پلتفرم های خارجی: مانند گوگل پلی و آپ استور و…

طراحی و پیاده سازی اپلیکیشن

طراحی و راه اندازی اپلیکیشن

روش های طراحی و راه اندازی اپلیکیشن

روش های زیادی جهت طراحی و راه اندازی پلیکشن وجود دارد که بر اساس نیازهای کاری و بودجه این روش ها به دسته بندی زیر تقسیم بندی می شود:

– طراحی و راه اندازی اپلیکیشن با استفاده از زبان برنامه نویسی

– طراحی و راه اندازی اپلیکیشن بدون استفاد از برنامه نویس

طراحی و راه اندازی اپلیکشن با استفاده از زبان برنامه نویسی و یا بهتر بگویم ترکیبی از برنامه نویسی و گرافیک می تواند دارای نکات مثب و منفی زیادی باشد که در ادامه برخی از آنها را برای شما مرور خواهیم کرد. 

این منفی بودن به معنای مضر بودن نیست مثلا فرض کنید بودجه در طراحی و راه اندازی اپلیکیشن بیشتر خواهد بود چون نیاز مندنیروی متخصص و زمان بیشتری جهت راه اندازی و پیاده سازی اپلیکشن خواهد که همین موضوع می تواند یکی از دلایل استفاده کاربران از سایر روش های موجود باشد.

روش های زیادی جهت طراحی و راه اندازی اپلیکیشن بدو استفاده از کد نویسی وجود دارد که یکی از آنها استفاده از آپ ساز های وردپرس است. 

باید به این نکته توجه داشت وقتی سخن از بدون کد نویسی به میان می آید یعنی نه اینکه از کد نویستی استفاده نمی شود! فقط به ندرت از برنامه نویسی جهت اضافه کردن و ایجاد تغییرات از طریق کد ها را خواهید داشت.

قبل از طراحی و راه اندازی یک اپلیکیشن باید موارد مهمی از جمله:

– هدف از راه اندازی

– بودجه کار

– استخدام متخصص و یا یادگیری زبان های مختلف برنامه نویسی

– مشخص نمودن بخش های مختلف پلیکیشن

منظور از هدف یعنی شما آپ را به چه منظوری می خواهید طراحی کنید آیا شما مدیر یک کسب و فیزیکی هستید و نیاز دارید با کاربرانتان از طریق اینترنت و ابزارهای دیجیتال ارتباط بر قرار سازید یا شما به دنبال راه اندازی یک کسب و کار با استفاده از بستر اینترنت خواهید بود؟ 

مشاوره شما با یک تیم متخصص می تواند در رابطه با چگونگی ها طراحی و راه اندازی اپلیکشن راهنمایی های لازم را کسب نمایید. پیشنهاد ما قبل از اقدام به طراحی و وراه اندازی اپلیکشن دریافت مشاوره از تیم های متخصص و کاربلد خواهد بود.

برآورد هزینه طراحی و راه اندازی اپلیکیشن

هزینه ها ی طراحی و راه اندازی اپلیکشن بسته به نوع روش پیاده سازی – کدونیسی – بدون کد نویسی متفاوت خواهد بود. موارد بسیاری از نظر طراحی و پیاده سازی در زمان قیمت گذاری بر روی یک پروزه ملاک خواهد بود.

هر چه طراحی پیچیده تر باشد معمولا نسبت به تقاضای زمان و کار و به کار گیری ابزارها و نیروهای متخصص متفاوت خواهد بود.

زمانی که یک کارفرما پروژه ای را ثبت می کند مبلغ و توانایی اجرای پروژه را از قبل به صورت تخمینی و توانایی که دارد به ما اعلام می کند. 

بر اساس بودجه اعلامی باید و نباید هایی که باید انجام شود را بررسی می کنیم. و بر اساس زمان، گستردگی پروژه، نیروی بگارگیری، و از همه مهمتر بخش های لازم جهت پیاده سازی را در پروژه لحاظ و قیمت پیشنهادی و تمام شده ای را به کارفرمایان اعلام می نماییم.

در صورتی که کارفرما تایید کننده پروژه با مبلغ بود، مبلغ پروژه توسط کارفرما به حساب وب سایت واریز می گردد. که این مبلغ تا پایان پروژه نزد وب سایت آپم کا گروگذاری خواهد شد.

تعرفه و قیمت گذاری آپم کا
کدام روش جهت طراحی و راه اندازی اپلیکیشن مناسب تر است

در یک طراحی نمی توان به صراحت گفت کدام روش بهتر و مناسب تر خواهد بود. با توجه به مواردی که در بالا ذکر کردیم عواملی زیادی می تواند تعیین کننده روش های پیاده سازی اپلیکیشن ها باشد که می توان نیاز مندی و بودجه راه اندازی را از مهمترین عوامل ذکر شده دانست.

اماباید به نکته ای توجه کرد اگر شما به دنبال راه اندازی یک کسب و کار قدرمند و مهم هستید و می خواهید به صورت کامل از بستر اینترنت جهت کسب و کار خود استفاده کنید و مدام نیاز به تغییرات هستید بهترین روش روش برنامه نویسی خواهد بود.

و اگر کسب و کار وردپرسی دارید که قبلا راه اندازی کرده اید بهترین روش استفاده از افزون های معرفی شده جهت راه اندازی خواهد بود. می توان از وب سایت فقط به عنوان معرفی و دانلود آپ استفاده کرد و همه محصولات و خدمات را از طریف اپلیکیشن انجام داد. 

داشتن وب سایت در روش وردپرس می تواند یک سیستم پشتیبان قوی را ایجاد نماید که توصیه ما جهت داشت یک کسب و کار قدرتمند استفاده از روش دوم خواهد بود. 

چرا روش دوم؟

وقتی می توان با کمترین هزینه تمامی موارد جهت داشتن کسب و کار را داشته باشیم دیگر نیاز به هزینه های اضافی نخواهیم داشت. البته این کار نیاز به متخصص در کنار شما خواهد بود تا بتواند شما  را در داشتن یک کسب و کار موفق و با نتیجه همراهی های لازم را داشته باشد.

البته تمامی روش ها مفید و کاربر پسند هستند و باز هم تاکید می کنم جهت پیاده سازی نیاز هست که شما با توجه به قدرت بودجه و اطلاعات اپلیکیشن، بهترین روش راه جهت راه اندازی و پیاده سازی انتخاب کنید.